تم رنگی سایت اندازه فونت + -

VOD تا دو سال دیگر بین مردم جا می‌افتد .

13 شهريور, 1395 ساعت 12:16

محمد مهدی جعفری مدیرعامل موسسه قرن ۲۱ درباره نقش وزارت ارشاد در حمایت از VOD و مبارزه با قاچاق فیلم گفت: در آخرین نشستی که گروهی از موسسات فعال ویدئو رسانه با آقای مصطفی ابطحی مدیریت موسسه رسانه‌های تصویری و و دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمای ایران داشت، ایشان حمایت خود را از راه اندازی VOD توسط هر یک از موسسات ویدیورسانه اعلام کردند و در مقابل نیز فعالان این عرصه از تلاش‌های ایشان به ویژه در بحث صیانت از آثار سینمایی تشکر کردند .

وی افزود: در دوران فعالیت ایشان در این ستاد بیش از پانزده میلیون حلقه فیلم غیرمجاز کشف شده که نشان از فعالیت موثر ایشان و تیم تحت نظر ایشان است. این کار امری فراگیر است که نیاز به عزم ملی دارد و آقای ابطحی در دوران فعالیت خود توانسته‌اند این مهم را به انجام برسانند و شرکت‌های ویدئورسانه نیز با قاطعیت از ایشان حمایت می‌کنند .
مدیر موسسه قرن ۲۱ در پاسخ به سوالی در مورد مدت زمان لازم برای عمومی شدن سیستم VOD در میان عموم مردم گفت: مساله مهم این است که در کنار تکنولوژی، اقبال عمومی به استفاده از تکنولوژی هم موجود باشد مثل دورانی که نوار ویدئویی و ویدوئو سی‌دی هر دو در دسترس مردم بود اما تمایلی به استفاده از ویدئو سی‌دی وجود نداشت و کم‌کم این اتفاق در بین مردم افتاد .
جعفری با اشاره به لزوم مخاطب‌شناسی در بحث عرصه آثار نمایش خانگی، گفت: طبق تحقیقات انجام شده در سراسردنیا، گروه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال عمده‌ترین گروه مخاطب فیلم هستند و در ایران هم وضعیت به همین شکل است. این مخاطبان اینترنت را به خوبی می‌شناسند و به دیدن فیلم در اینترنت عادت دارند. تنها مخاطبان بزرگسال‌تر باید خود را با این شیوه جدید عرضه محصولات نمایش خانگی تطبیق دهند که این اتفاق هم در طول زمان می‌افتد .
او با اشاره به اینکه هم اکنون بسترهای مورد نیاز برای اجرای VOD در کشور موجود است، گفت: با همین سرعت فعلی اینترنت حتی می‌توان روی تلفن همراه هم با کیفیتی پایین‌تر فیلم‌ها را با سرعت معمولی دید و هرچه سرعت بیشتر باشد، کیفیت نمایش فیلم هم به تبع آن بالا می‌رود. مطمئنم تا دو سال آینده سیستم VOD جای خود را در ایران و بین تمام مخاطبان خود باز خواهد کرد و تمام بخش‌های جامعه از آن استفاده خواهند کرد .

منبع :  خبرگزاری موج 

VOD تا دو سال دیگر بین مردم جا می‌افتد .


تبلیغات
Prev
Next
خبرنامه
  1. نام: ایمیل:

خبرنامه‌ها: آموزش دوبله

عملیات: اشتراک لغو اشتراک

آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 361 نفر
بازدیدکنندگان دیروز : 552 نفر
بازدیدکنندگان هفته : 913 نفر
بازدیدکنندگان کل : 1687727 نفر
بیشترین بازدید روزانه : 964 نفر
افراد آنلاین : 41 نفر
هواشناسی
آب و هوای تهران
دما: °14.34
فشار هوا: 1011 hPa
رطوبت: 58 %
کمترین دما: °11
بیشترین دما: °17
سرعت باد: 10.29 m/s
درجه وزش باد: °300