تم رنگی سایت اندازه فونت + -

فراگیری VOD اوایل سال ۹۷ خواهد بود/ معاملات موسسات کاملا آزاد است .

19 مرداد, 1395 ساعت 15:02

مدیرعامل موسسه قرن بیست و یکم گفت: خرید رایت فیلم ها در حوزه شبکه نمایش خانگی یک قرارداد کاملا آزاد و دو طرفه است.

« محمدمهدی جعفری » مدیرعامل موسسه قرن بیست و یکم درباره شرط گذاری  موسسات نمایش خانگی برای  امتیاز VOD  فیلم های سینمایی گفت: خرید رایت فیلم ها در حوزه شبکه نمایش خانگی یک قرارداد کاملا آزاد و دو طرفه است . این که حقوق یک فیلم در کدام بخش به شرکت پخش کننده نمایش خانگی واگذار می شود به عهده تهیه کننده است و این در همه جای دنیا اینگونه است ممکن است برای خرید یک فیلم خارجی 3000 دلار پرداخت کنیم و تنها حق توزیع در شبکه نمایش خانگی آن را طبق قرارداد خریداری کنیم و بقیه حقوق آن به شرکت توزیع واگذار نشود اما شرکت توزیع اینقدر فیلم برایش جذابیت دارد که تنها رایت توزیع در شبکه نمایش خانگی آن را خریداری می کندو به VOD آن اقبال نشان نمی دهد.

هیچ اجباری برای ارایه حق VOD وجود ندارد .

وی ادامه داد: در ایران هم با توجه به فعالیت VOD شرکت های توزیع شبکه نمایش خانگی پیشنهاد خود را می دهند و این بسته به نظر تهیه کننده دارد که فیلمش را واگذار کند یا خیر یک معامله کاملا آزاد است و هیچ الزامی وجود ندارد. VOD آینده کار شبکه توزیع نمایش خانگی است و شرکت های پخش کننده امتیاز این حقوق را هم از تهیه کنندگان مطالبه می کنند اما هیچ اجباری برای ارایه حق VOD وجود ندارد.

فراگیری VOِِD سال 97 خواهد بود .

مدیرعامل موسسه قرن بیست و یکم درباره پیش بینی اش برای بهره برداری از VOD در ایران گفت: به عقیده من اوایل سال 97 VOD فراگیر خواهد شد. زیرا علاوه بر آماده سازی زیر ساخت ها باید اقبال مخاطب هم وجود داشته باشد در دنیا فیلم های سینمایی برای گروه سنی 17 تا 25 سال آماده می شود و درام های اجتماعی که برای گروه سنی بزرگسال طراحی و آماده می شود با اقبال آنچنان مواجه نیست. به همین دلیل درVOD هم باید جمعیت هدف علاقه ای به دیدن فیلم و دانلود آن از طریق اینترنت باشند و به عقیده من این عرضه و تقاضا و تغییر ذائقه مخاطب اوایل سال 97 انجام می شود.

قیمت فیلم بین 50 تا 500 میلیون تومان .

وی در پاسخ به این سوال که بیشترین مبلغ خرید رایت از سوی شرکت های نمایش خانگی چه میزان است گفت: قیمت بین 50 تا 500 میلیون تومان است اما فیلم های پرمخاطب که توانستند نظر علاقمندان به سینما را به خود بیش از دیگران جلب کنند حتما رقم های بالایی برای رایت آن ها پیشنهاد می شود و رایت فیلم خریداری می شود.

منبع : خبرگزاری فارس

فراگیری VOD اوایل سال ۹۷ خواهد بود/ معاملات موسسات کاملا آزاد است .


تبلیغات
Prev
Next
خبرنامه
  1. نام: ایمیل:

خبرنامه‌ها: آموزش دوبله

عملیات: اشتراک لغو اشتراک

آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 355 نفر
بازدیدکنندگان دیروز : 552 نفر
بازدیدکنندگان هفته : 907 نفر
بازدیدکنندگان کل : 1687721 نفر
بیشترین بازدید روزانه : 964 نفر
افراد آنلاین : 40 نفر
هواشناسی
آب و هوای تهران
دما: °16.33
فشار هوا: 1010 hPa
رطوبت: 33 %
کمترین دما: °15.56
بیشترین دما: °18
سرعت باد: 10.29 m/s
درجه وزش باد: °270